IPRI - www.ipri.kiev.ua - IPRI - www.ipri.kiev.ua -

Візит здійснювався за запрошенням академії наук і технологій міста Йіву, Чжецзянського університету технологій. Склад делегації науковців ІПРІ НАН України: академік НАН України Петрова В.В., чл.-кор. НАН України Крючин А.А., с.н.с., д.т.н. Ланде Д.В., с.н.с., к.т.н. Горбов І.В., с.н.с., к.ф.-м.н. Манько Д.Ю. та м.н.с., к.т.н. Морозов Є.М.

Співробітництво ІПРІ НАНУ з Чжецзянським університетом технологій продовжується вже більше 10 років. Взаємний науковий інтерес представляють дослідження в області оптичних технологій, зокрема мікропризмових елементів, їх застосування у медицині та довготермінове зберігання інформації на високостабільних підкладках. В останні роки співробітництво отримало додатковий імпульс, що полягає у взаємних візитах, освітніх програмах та виконанні спільних наукових проектів. У рамках цього співробітництва науковцями Чжецзянського технологічного університету був здійснений візит до ІПРІ НАНУ у серпні 2016 року.

Програма візиту науковців ІПРІ НАНУ передбачала читання відкритих лекцій, зустрічі і перемовини, участь у виставці.

 Відкриті лекції, проведені співробітниками Інституту.

25 жовтня 2016 року науковцям та робітникам академії наук і технологій міста Йіву, Чжецзянського університету технологій були прочитані відкриті лекції (д.т.н. Ланде Д.В. і чл.-корр. НАНУ, д.т.н. Крючиним А.А. і академіком НАН України Петровим В.В.).

Академік НАНУ Петров В.В. виступив з коротким оглядом наукових досягнень ІПРІ НАНУ. Короткий зміст огляду є таким:

Інститут проблем реєстрації інформації НАН України було створено 16 червня 1987 року. Директор Інституту з 1987 року по теперішній час – академік НАН України Вячеслав Петров. Найбільшими досягненнями ІПРІ НАНУ за час його існування є наступні:

 • Створення першого оптичного диску для суперкомп'ютерів (1977 рік)

 • Створення першого в світі оптичного носія інформації у вигляді оптичного циліндра (1991 рік)

 • Створення перших у світі субмікронних елементів на основі неорганічної літографії (1992 рік)

 • Створення унікальної системи масового поширення комп'ютерної інформації по каналах телевізійного мовлення, яка визнана Держпатентом України найкращим винаходом 1993 року

 • Створення обладнання для збереження звукової культурної спадщини кінця 19-го, початку 20-го сторіччя (2003 рік)

 • Створення урядової системи інформаційного моніторингу надзвичайних ситуацій (2007 рік)

 • Створення першого в Україні реферативного журналу «Джерело» (1995 рік).

 • Здійснено проектування обладнання (з наступним успішним впровадженням в Україні) для лікування косоокості у дітей до 6 років (2014 рік)

 • Розроблено і впроваджено технічні принципи довгострокового зберігання даних на основі використанням лейкосапфирових дисків (2015 рік)

 • Розроблено і впроваджено методи прецезійної лазерної інтерферометрії для проведення геофізичних вимірювань (2015рік)


Петров В.В. від імені співробітників ІПРІ НАНУ щиро привітав колег з КНР і запевнив свою відкритість для подальшого двостороннього співробітництва.

Доповідь академіка НАНУ Петрова В.В.

Чл.-кор. НАНУ Крючин А.А. виступив з докладом «Світлочутливі матеріали для виготовлення субмікронних структур»

У доповіді розглянуті способи отримання матеріалів з високою роздільною здатністю для лазерного запису, аналізу режимів отримання субмікронних структур під дією сфокусованого випромінювання. Особливу увагу приділено світлочутливим матеріалам на основі халькогенідних напівпровідників.

      Доповідь чл.-кор. НАНУ Крючина А.А.

С.н.с., д.т.н. Ланде виступив з докладом «Теоретичні та прикладні основи моделювання предметної області за допомогою моніторингу контенту інтернет-ресурсів»

В докладі розглядалися теоретичні, методологічні та технологічні питання оцінки електронних інформаційних потоків. За базу для апробації запропонованих підходів розглядалися потоки новин в мережі Інтернет. Велика увага приділялася опису таких практично важливих питань, як принципи побудови систем контент-моніторингу, визначення тональності повідомлень, виявлення дублікатів.

Доповідь с.н.с., д.т.н. Ланде Д.В.

Зустріч делегації ІПРІ НАНУ з представниками уряду м. Йіву

 Метою зустрічі було попереднє знайомство, та обговорення варіантів подальшого співробітництва. Представниця уряду м.Йіву запевнила, що зробить все необхідне для комфортного перебування делегації ІПРІ НАНУ у м. Йіву, та висловила сподівання на подальше співробітництво.

Крім того, директором Інституту академіком НАНУ Петровим В.В. були проведені короткі зустрічі з першим секретарем КПК м.Йіву Купін Шеном  та віце-мером м.Йіву Тао Шіоном. Метою зустрічей було попереднє знайомство.

Зустріч з представниками компанії Zhejiang YGM photoelectric company

Zhejiang YGM photoelectric company один із лідерів ринку Китаю по виробництву світлоповертальних елементів. В компанії працює 170 працівників, продукція компанії займає 15% внутрішньому ринку Китаю.

 Метою зустрічі було попереднє знайомство. Представники компанії представили ряд наукових задач, що є актуальними для компанії, була проведена дискусія з представниками Інституту стосовно можливості майбутнього співробітництва.

Участь у виставці “China Yiwu international manufacturing equipment expo-2016” (ME-2016).

 Виставка була присвячена демонстрації складних виробничих технологій і обладнання. Метою виставки було сприяння промислової трансформації та модернізації обробної промисловості. На виставці були представлені розробки ІПРІ НАНУ: комбіновані призматичні лінзи для діагностування та лікування косоокості. На виставці були присутні с.н.с. Горбов Іван, с.н.с. Манько Дмитро, проф. Ван Донг та інші співробітники Академії наук і технологій міста Йіву.

 Позиціювання продукції ІПРІ НАНУ на виставці було наступним: мікропризмова лінза - компенсатор косоокості зі спеціальним мікрорельєфом, який відповідає пробній офтальмологічній оправі. Вироби мають значні переваги перед традиційними призматичними наборами при проведенні вимірювань косоокості, вони зручні при діагностуванні та лікуванні.

 Зустріч з керівництвом компанії OUYI, що виробляє побутову техніку для «розумного дому», з об’ємом продаж 2 мільйони одиниць щорічно на загальну суму 100 млн. доларів і кількістю робочих місць близько 1000 робітників. Керівництвом компанії була зроблена доповідь про діяльність компанії і оглядова демонстраційна екскурсія продукції компанії.

Відвідування Чжецзянського педагогічного університету

Чжецзянський педагогічний університет є педагогічним державним університетом, що розташований в місті Цзіньхуа, провінції Чжецзян, Китай.

В якості одного з ключових провінційних університетів, ЧПУ спеціалізується на педагогічній освіті з декількома напрямками навчання. Університет складається з 18 коледжів, що пропонують 61 програму бакалаврату. У ЧПУ навчається понад 25000 студентів, та працює понад 2500 викладацького і допоміжного складу, серед яких 260 професорів і 650 доцентів.

В 2016 році на території ЧПУ було відкрито Український музей. Директор музею - наш співвітчизник, аспірант ЧПУ Ходаков Роман. На зустрічі були присутні заступник директору Академії наук і технологій міста Йіву Хуа Чінг, с.н.с. Горбов Іван, с.н.с. Манько Дмитро. Зустріч була присвячена обговоренню можливості підтримки музею з боку ІПРІ НАН України та Академії наук і технологій міста Йіву.