IPRI - www.ipri.kiev.ua -  IPRI - www.ipri.kiev.ua -

Інформаційне повідомлення

Вийшла з друку монографія - Я.А. Калиновский, Ю.Е. Бояринова, А.С. Сукало. Гиперкомплексные числовые системы четвертой размерности - К:ИПРИ НАН Украины, 2017.-125с.

В роботі досліджені арифметичні і алгебраїчні операції і процедури в класі гіперкомплексних числових систем четвертої вимірності, отриманих за допомогою комутативної і некомутативної процедур подвоєння Грассмана-Кліффорда. Розглянуто також деякі узагальнення гіперкомплексних числових систем другої та четвертої вимірностей і досліджені їх властивості. Отримані результати дозволяють використовувати ці системи для математичного моделювання різних прикладних задач.

Для науковців і фахівців з прикладної математики, які займаються проблемами ефективної обробки інформації, а також для аспірантів і студентів відповідних спеціальностей.

ISBN 978-966-02-8180-6

10 відомих у всьому світі винаходів, придуманих українцями

Щорічно українські вчені створюють близько 15 тисяч винаходів.Завдяки їм з’явилися і ті, які зараз активно використовуються в Україні та світі.

«Дух Нації» на своїй сторінці в Facebook опублікували добірку розробок і винаходів талановитих людей з усієї України:

Гвинтокрил

Гасова лампа

Поштовий індекс

Кінескоп

Рентген

Вакцини проти чуми і холери

Перша пересадка нирки

Компакт диск

Один із «батьків» Інтернету

Електричний трамвай

Детальніше тут

Звітно-виборна конференція первинної профспілкової організаці Інституту проблем реєстрації інформації НАН України

6 березня 2017 року в Інституті проблем реєстрації інформації НАН України відбулась звітно-виборна конференція первинної профспілкової організації Інституту, на якій було представлено звіт про роботу профспілкового комітету первинної профспілкової організації ІПРІ НАН України, звіт про роботу ревізійної комісії, вибори голови та членів профспілкового комітету, вибори ревізійної комісії та затвердження плану і кошторису витрат на 2017 рік.

 

 

В обговоренні звітів співробітниками Інституту було схвалено роботу профспілкового комітету, ревізійної комісії як такі, що заслуговують на оцінку задовільно. Також обговорили найяскравіші епізоди та значні події (дозвілля, подорожі, підтримка Української армії – перерахування коштів за один робочий день усіх співробітників, закупівля трьох опально-варочних печей для бійців АТО), що відбулися за звітний період, та зазначили найбільшу заслугу в роботі голови профспілкового комітету Єгупової Людмили Іванівни, а також висловили побажання обрати її головою на наступний період. Крім того, згідно з протоколів зборів профгруп, проведених напередодні, визначено ряд питань до ЦК профспілки працівників НАН України щодо вирішення проблем: збільшення заробітної плати працівникам НАН України, відновлення санаторно-курортного лікування працівників НАН України з фонду соціального страхування, підтримка профспілок працівників академії НАН України, обгрунтування збільшення цін на комунальні послуги.

На конференцію також був запрошений голова профспілки працівників НАН України Анатолій Іванович Широков, який висловив слова підтримки роботи первинної профспілкової організації ІПРІ НАН України та відповів  на запитання співробітників про вирішення вище зазначених проблем для розвитку науки в України.

 

 

Щорічна науково-технічна конференція ІПРІ НАНУ «Реєстрація зберігання і обробка даних».

17-18 травня відбудеться щорічна науково-технічна конференція ІПРІ НАНУ «Реєстрація зберігання і обробка даних». До участі в роботі конференції запрошуються науковці та інженерно-технічні спеціалісти. На конференції будуть розглянуті результати досліджень за науковими напрямами:

  • Фізичні основи, принципи та методи реєстрації даних
  • Інформаційно-аналітичні системи обробки даних
  • Математичні методи обробки даних
  • Програмно-апаратні засоби моніторингу
  • Системи збереження і масового розповсюдження даних
  • Експертні системи та системи підтримки прийняття рішення

Кінцевий термін подачі тез доповідей 15 березня 2017 р.

Інформаційне повідомлення

               25 січня 2017 року на засіданні Президії НАН України завідувач відділу спеціалізованих засобів моделювання Інституту проблем реєстрації інформації НАН України, доктор технічних наук Ланде Д.В. зробив наукову доповідь "Аналіз інформаційних потоків у глобальних комп'ютерних мережах".

            В обговоренні доповіді приняли участь - академік НАН України Петров В.В., академік НАН України Широков В. А., професор КПІ ім. Ігоря Сікорського Качинський А.Б. та представники Замовника. Було відзначено високий сучасний рівень проведених наукових досліджень, а також важливість їх практичних результатів для розв'язання широкого кола завдань, зокрема у галузях економіки, науки, інформаційної безпеки, в оборонно-промисловому комплексі.Репортаж телеканалу ТВ Київ "Про винахід оптичних накопичувачів інформації в ІПРІ НАНУ"

Інформаційне повідомлення

Виконані роботи по відновленню фонограм аудіозаписів із воскових фонографічних циліндрів частини колекції О. Роздольського. Результатом даної роботи є створення мастер диску для тиражування компакт дисків історичної колекції "Український фольклор першої половини ХХ сторіччя. Вибірка з фоноколекції Осипа Роздольського. Том 3".

Проект здійснено за підтримки Державного Фонду Фундаментальних Досліджень за конкурсним проектом №Ф65/21-2016.

Аудіофонограми будуть розміщені на сторінці КУЛЬТУРНЕ НАДБАННЯ для вільного доступу.

 

Новорічні вітання!

 

Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим ! Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий - 2017рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Бажаємо щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії !


 

Візит делегації Інституту проблем реєстрації інформації НАН України у Китай з 24 по 31 жовтня 2016 року.

Візит здійснювався за запрошенням академії наук і технологій міста Йіву, Чжецзянського університету технологій. Склад делегації науковців ІПРІ НАН України: академік НАН України Петрова В.В., чл.-кор. НАН України Крючин А.А., с.н.с., д.т.н. Ланде Д.В., с.н.с., к.т.н. Горбов І.В., с.н.с., к.ф.-м.н. Манько Д.Ю. та м.н.с., к.т.н. Морозов Є.М.

Співробітництво ІПРІ НАНУ з Чжецзянським університетом технологій продовжується вже більше 10 років. Взаємний науковий інтерес представляють дослідження в області оптичних технологій, зокрема мікропризмових елементів, їх застосування у медицині та довготермінове зберігання інформації на високостабільних підкладках. В останні роки співробітництво отримало додатковий імпульс, що полягає у взаємних візитах, освітніх програмах та виконанні спільних наукових проектів. У рамках цього співробітництва науковцями Чжецзянського технологічного університету був здійснений візит до ІПРІ НАНУ у серпні 2016 року.

Програма візиту науковців ІПРІ НАНУ передбачала читання відкритих лекцій, зустрічі і перемовини, участь у виставці.

Інформаційне повідомлення

Вийшла з друку книга - Кузьмичов А. І. Планування та управління проектами. Моделювання засобами MS Excel. Практикум. НАН України Ін-т проблем реєстрації інформації.– Київ: Ліра-К, 2016. 181 с.

ISBN 978-617-7320-60-8

Одна з основних цілей бізнес-аналітики – завершити проект вчасно й зменшити витрати. Практикум представляє інформаційну технологію електронно-табличної реалізації оптимізаційних та імітаційних моделей мережевого планування та управління проектами. Матеріал, отриманий розв’язанням наведених прикладів, дає змогу керівнику проекту вчасно приймати обґрунтовані рішення для своєчасного врахування змін в умовах, за якими виконується проект. Розрахований на реалізацію проектів у середовищі MS Excel та інших табличних процесорів у проектно-орієнтованій організаційній діяльності: у навчальному процесі та дослідницькій роботі на виробництві, в управлінні сервісними процесами в малому й середньому бізнесі тощо.

Науково-практична конференція “Своє дитинство треба бачити”

19 листопада 2016 року в м. Києві, в рамках реалізації програми Всесвітньої організації охорони здоров'я із запобігання сліпоти “Зір 2020” ВГО “Асоціація дитячих офтальмологів України” та опорною кафедрою офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика проведена науково-практична конференція “Своє дитинство треба бачити”, в якій взяли участь понад 150 лікарів офтальмологів та лікарів дитячих офтальмологів.

На Конференції про проблеми дитячої офтальмології провідними вченими — офтальмологами було зроблено низку важливих доповідей.

В роботі Конференції також взяли участь науковці Інституту проблем реєстрації інформації НАН України — розробники мікропризмових технологій і виробів для потреб офтальмології: академік НАН України Петров В. В., член-кореспондент НАН України Крючин А. А., к.т.н. Шанойло С. М., к.ф.м.н. Антонов Є.Є., Бутенко Л.В.

Директор інституту, академік НАН України Петров В. В. зробив доповідь “Унікальні українські мікропризмові технології для досягнення високоточної діагностики і лікування косоокості у дітей”. та отримав Сертифікат учасника науково-практичної конференції.

За вагомий внесок у вирішенні проблем дитячої косоокості академіка НАН України Петрова В. В. було нагороджено медаллю імені засновника дитячої офтальмології України Надії Ісаакіївни Пільман “За досягнення в дитячій офтальмології”.

Візит до Чжецзянського технологічного університету (Китай)

 

             У жовтні 2016 року на запрошення китайської сторони відбувся візит науковців Інституту проблем реєстрації інформації (ІПРІ) НАН України до Чжецзянського технологічного університету (КНР, м. Ханчжоу). В рамках Форуму оптоелектроніки та інформаційних технологій, що проходив в місті Іу, українські науковці виступили з лекціями перед фахівцями Чжецзянського університету та Академії наук і технологій міста Іу.

 

Доповідь академіка НАН України В.В.Петрова була присвячена розробкам ІПРІ НАН України, зокрема технології діагностики та лікування косоокості.

 

 

Член-кореспондент НАН України А.А.Крючин зупинився на питаннях розробки фоточутливих матеріалів для наноелектроніки.

 

 

 

Доктор технічних наук Д.В.Ланде ознайомив присутніх з теоретичними і прикладними основами контент-моніторингу Інтернету і створенням моделей предметних областей.

 

Участь у Міжнародних виставках 2016 року

        З 18 по 21 жовтня 2016 року у виставкому центрі «КиївЕкспоПлаза» проходила ІХ Міжнародна виставка LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH та VII Міжнародна виставка обладнання та технологій для фармацевтичної промисловості PHARMATechExpo, а також виставка-презентація науково-технічних розробок і технологій НАН України «Наука – обороні та безпеці держави» і виставка «Безпека – 2016».

      Інститут проблем реєстрації інформації НАН України розгорнув експозицію своїх розробок в розділах «Інформаційні технології», «Медицина», «Машинобудування та приладобудування».

 

            

      В рамках виставки в розділі «Медицина» були представлені розробки: набір призмових компенсаторів косоокості КК-42, набір діагностичних лінійок, комбіновані сферопризматичні лінзи для лікування косоокості та окуляри на їх основі.

 

 

         Горизонтальний сейсмограф - відносний нахиломір із цифровим лазерним інтерферометром експонувався в розділі «Машинобудування та приладобудування». Розробка ІПРІ НАН України призначена для вимірювання горизонтальних вібрацій і відносних нахилів земної поверхні.

 

 

       На виставці «Безпека – 2016» в розділі «Інформаційні технології» науковці ІПРІ продемонстрували:  Урядову інформаційно-аналітичну систему з питань надзвичайних ситуацій, моделюючий комплекс автоматизованої системи управління авіаційним комплексом та автоматизовану систему збору і обробки інформації про повітряні, наземні та надводні об'єкти Оберіг”.

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація: формування національного інформаційного простору»

 

4-6 жовтня 2016 р. в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (м. Київ), відбулася Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація: формування національного інформаційного простору»

В конференції активну участь взяли вчені Інституту проблем реєстрації інформації. На конференції в семінарах:

Архівна спадщина в інформаційному просторі: традиції, інновації, перспективи - була представлена доповідь “Збереження записів українського музичного фольклору з колекції Осипа Роздольського” Крючин А.А ,Косяк І.В., Довгалюк І.С., Балагура І.В., Єгупова Л.І.

Бібліометричні технології та наукометричні дослідження - була представлена доповідь “Визначення інноваційних напрямів у педагогіці” Балагура І.В.

Доповіді розміщені на веб-сайті НБУВ  , а також в “Матеріалах міжнародної наукової конференції...”, які надруковані окремою збіркою.

Щирі вітання!

 

      Щиро вітаємо ученого секретаря Інституту проблем реєстрації інформації (ІПРІ) НАН України, кандидата технічних наук, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Шанойла Семена Михайловича з нагородженням “Почесною грамотою Верховної Ради України”  за особливі заслуги перед Українським народом.

      Зичимо подальших творчих успіхів в науці, здоров'я та благополуччя в сім'ї.

                   З повагою колектив ІПРІ НАН України.

Більше подій

Карта сайту

переглянути карту сайту>>


ІПРІ НАН України закликає партнерів до співробітництва

Україна, 03113, Київ, вул. М.Шпака, 2
Tel.: +(380-44) 456 83 89
Fax:+(380-44) 456 33 18

http://www.ipri.kiev.ua