IPRI - www.ipri.kiev.ua -  IPRI - www.ipri.kiev.ua -
Раздел [RUS]
Регистрация, хранение и обраб. данных. — 2011. — Т. 13, № 4.
[UKR]
Реєстрація, зберігання і оброб. даних. — 2011. — Т. 13, № 4.
[ENG]
Data Rec., Storage & Processing. — 2011. — Vol. 13, N 4.
Страницы 11-22
PDF, full text
Заглавие [RUS]

[UKR]
Нормалізована форма представлення експоненціальної функції у комутативних гіпер- комплексних числових системах
[ENG]
The Normalized Form of Representation of the Exponential Function in Commutative Hypercomplex Number Systems
Авторы [RUS]

[UKR]
Каліновський Я.О., Бояринова Ю.Є.
[ENG]
Kalinovsky Ja.A., Bojarinova Ju.E.
Kiev, Ukraine
Аннотация [RUS]

[UKR]
Розглянуто нормалізовану форму представлення експоненціальної функції у комутативних гіперкомплексних числових системах (ГЧС), її структуру, методи побудови та можливості викори- стання для розв’язку задачі визначення ізоморфності різних ГЧС. Табл.: 1. Бібліогр.: 5 найм.
[ENG]
The normalized form of representation of the exponential function in the commutative hypercomplex number systems (HNSs), its structure, methods of construction and capabilities of use for solving the problem of determining the isomorphism of various HNSs is considered. Tabl.: 1. Refs: 5 titles.
Ключевые слова [RUS]

[UKR]
гіперкомплексна числова система, експонента, характеристичне рівняння, ізоморфізм, кратні корені.
[ENG]
hypercomplex number system, exponential, characteristic equation, isomorphism, multiple roots.
Ссылки 1. Синьков М.В. Конечномерные гиперкомплексные числовые системы. Основы теории. Применения / Синьков М.В., Бояринова Ю.Е., Калиновский Я.А. — К.: Инфодрук, 2010. — 388 с.
2. Hamilton W.R. Researches Respecting Quaternions: First Series / W.R. Hamilton // Transactions of the Royal Irish Academy. — 1848. — Vol. 21. — Рart 1. — P. 199–296.
3. Kahler U. Die Anwendung der Hyperkomplexen Funktionentheorie auf Die Losung Partieller Differentialgleichungen [Электронный ресурс] / U. Kahler. — 1998. — Режим доступа: www.tuchemnitz. de/mathematik/prom_habil/promint.pdf
4. Brackx F. The Exponential Function of a Quaternion Variable / F. Brackx // Applicable Analysis. — 1979. — Vol. 8. — P. 265–276.
5. Olariu S. Complex Numbers in n Dimensions [Электронный ресурс] / S. Olariu. — 2000. — Режим доступа: www.arXiv:math/0011044
Файлы 2011-4-2.pdf